Mēs, Silvija un Arvis - biškopji no Cēsu novada Kaives pagasta. Paši gan vienmēr uzsveram, ka dzīvojam Vecpiebalgas pusē, jo – Kurš gan nezina Vecpiebalgu?

Sākums:

Savu saimniecisko darbību uzsākām brīdī, kad gaidījām pirmo bērniņu – 2014.gadā. Tas bija brīdis, kad sapratām, ka atgriezties Rīgā, kur pirms tam strādājām, vēlēšanās nav. Nevaram arī teikt, ka simtprocentīgi vēlējāmies palikt uz dzīvi laukos, bet tā nu sanāca un šeit mēs esam. Sākām pamazām, ar diviem noķertiem bišu spietiem un tā gadu no gada saimju skaitu palielinājām un nu esam tikuši līdz vairāk kā 50. Esam izmēģinājuši arī pāris papildnozares – ziemas ķiploki, rudens avenes, zemenes, taču to visu audzējām un audzējam ļoti nelielos apjomos. Vīrs ir tehnisks cilvēks, daudzus gadus nostrādājis ceļubūvē un karjeru izstrādē un saprot, ka uz lauksaimniecību vien paļauties nevar, tāpēc pamazām tiek paplašināts arī mūsu tehniskais auto parks un sniegti pakalpojumi arī šādās jomās kā kravu pārvadājumi un ekskavatora pakalpojumi.

Bite un medus:

Bites ir tie kukaiņi jeb kā mēs paši sakām – mūsu lidlopi, no kuriem var paņemt vairāk kā no citiem mājlopiem, kas tiek audzēti tuvākā un tālākā apkārtnē. Mēs sākām vien ar medu. Tīru, dzidru, zeltainu un saldu. Taču šobrīd mūsu piedāvājumā ir gan parasts medus, gan krēmots medus, gan krēmveida medus maisījumi, ziedputekšņi, bišu maize, vaska sveces, medus ziepes, propoliss un tas nav viss, jo iespēju vēl ir daudz un daudz arī vēl padomā.

Mūsu vērtības:

Mēs vienmēr novēlam visiem - nebaidīties un darīt! Nevaram gan skaļi teikt, ka paši esam bijuši ļoti bezbailīgi, jo saimniecību esam attīstījuši lēnām un pamazām, taču ar lielu rūpību. Mums patīk, ka sevi varam saukt par Ģimenes saimniecību. Savā saimniecībā strādājam 3 paaudzes. Visur darbojamies un esam kopā. Ja jautātu mūsu bērniem, viņi, iespējams, teiktu, ka viss sen jau apnicis, taču tajā pašā laikā esam gandarīti, ka viņi zina visu par mūsu saimniecību – zina visus darbus, kas un kāpēc darāmi. Mēs ar Arvi uzskatām, ka iemācīt bērniem mīlestību pret darbu, ko dara, ir ļoti svarīgi. Mēs ticam, ka mums visiem kopā viss izdosies. Galvenais ir savstarpējs atbalsts.

Jūsu "Bitītes"  

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.